TŘÍDA MOTÝLKŮ

Třída MOTÝLKŮ

7.30 – 16.00 hod.

6.45 -7.30 jsou děti ve třídě Berušek “

16.00 – 16.45 hod. – jsou děti ve třídě „Pejsků“ od 16,45 -17.15 ve třídě „Koťat“

V této třídě se o děti starají paní učitelky Dana Broučková, Romana Špalíčková, paní Monika Hvížďalová a pan kuchař Oliver Furych.

Do třídy Motýlků chodí 26 dětí ve věku 5-7 let. Tato třída se zaměřuje již několik let na výchovu předškolních dětí. Děti se zde učí pomocí interaktivní tabule, didaktických pomůcek, pracovních listů a her. Hra je pro dítě přirozená a důležitá, proto jejím prostřednictvím rozvíjíme matematické představy, logické myšlení, pozornost, soustředěnost, grafomotoriku, paměť, prostorovou orientaci, lokomoci, schopnost komunikace s ostatními dětmi a dospělými a další fyzické, psychické a sociální dovednosti. Samozřejmostí jsou také aktivity na zahradě a mimo MŠ. Nezapomínáme ani na pravidla slušného chování. Touto přípravou chceme dětem zjednodušit vstup do první třídy. Ke každému dítěti přistupujeme individuálně a budeme ho rozvíjet ve všech oblastech.

Od začátku roku budou děti mít jednou týdně hodinu anglického jazyka a ve druhém pololetí plavecký výcvik (pro přihlášené děti).  Na výběr budou i odpolední kroužky (pro přihlášené děti).

AKCE NA  ŘÍJEN
14.10. dopoledne fotografování jednotlivců
16.10. dopoledne divadlo v MŠ  -NEJVZÁCNĚJŠÍ VĚC
22. 10. dopolední výlet do Národního zemědělského muzea
23. 10. HALLOWEEN- akce  s rodiči na zahradě MŠ v 15:30

VÝLET ZOO PRAHA

Kdy: 23.9.2019

odjezd od MŠ: v 8.20 hodin návrat do MŠ v 15.00 hodin.

Prosíme přiveďte děti do třídy nejpozději do 8.00 hodin,

s sebou budou mít batůžek s malou svačinou ( žádné masné výrobky a potraviny podléhající se kazení), malou sladkost ( NE čokoládu) a pití v uzavíratelné lahvičce ( NE brčko ), pláštěnku a vhodné oblečení na chození, dle počasí.

Oběd zajištěn v restauraci Oceán v areálu zoologické zahrady

Těšíme se na zvířátka !!!

Dopolední výlet do Národního zemědělského muzea

LESNÍKŮV ROK

KDY? V úterý 22. 10. 2019

PŘÍCHOD DO MŠ: do 7,45 hod, odjezd autobusem v 8,00 hod od MŠ

NÁVRAT DO MŠ: na oběd cca 11,45 hod

S SEBOU: batůžek s malou svačinkou (ne čokoládové sušenky), pití ve šroubovací uzavíratelné lahvičce

Prosíme Vás, nahlaste nám případnou nevolnost dětí v autobuse

CO NÁS ČEKÁ? Seznámíme se s péčí o les, s lesnickým kalendářem, pro jehož jednotlivé části jsou typické různé aktivity (zalesňování, ochrana lesa, semenářství…), s produkční i mimoprodukční funkcí lesa.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se

AKCE NA ZÁŘÍ

Schůzky všech tříd MŠ Litvínovská 490 se konají dne 4. 9. 2019 od 16.30 hodin. Rodiče se sejdou ve třídě Kuřátek a po odhlasování příspěvku na kulturní akce školy a krátkém školení BOZP se rozejdou do svých kmenových tříd na třídní schůzky. ÚČAST NUTNÁ. Prosíme rodiče, aby se zúčastnili schůzky bez dětí. Děkujeme za pochopení.

25.9. 2019 od 9:30 hod divadlo v MŠ LETNÍ ŠKOLKA

27.9.2019 DOPOLEDNE DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ  Batoh: pití, pláštěnka, helma na kolo