TŘÍDA KOŤÁTEK

Třída KOŤÁTEK

6.45 – 17.15 hod.

• V novém školním roce 2018/2019 navštěvují třídu Koťat děti ve věku 2 – 3 roky, tedy druhé nejmladší.
  • Letos je pro děti třída nová, a proto je tedy naším hlavním cílem především adaptace na nové prostředí, nacházení nových činností a seznámení se s okolím.
  • Vzhledem k věku dětí je dominantní činností hra, socializace a zdokonalování samoobsluhy.
  • Snažíme se v řízených činnostech střídat všechny vzdělávací oblasti v takové míře, aby to dětem vyhovovalo, a přizpůsobujeme je jejich dovednostem v tomto věku. Zahrnujeme činnosti výtvarné, hudební a pohybové, bereme i ohled na potřeby dětí a jejich zpětnou vazbu.
  • Dbáme i na to, aby dětem byl dopřán dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu a odpočinek.

Děti se na konci října zúčastnily každoroční akce Podzimníček, kde poměřily své síly v tématických soutěžích.

Během podzimního počasí jsme chodili pouštět draka.

Do školky k nám přijelo divadlo.

Volné hry jsou také součástí našeho programu, kdy se děti nejraději zaměřují na skládačky a stavebnice.

V období podzimu se také věnujme výtvarným činnostem s ním spojených, například výroba ježečků nebo vlaštoviček.

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA
Babičky, dědové
já Vás mám rád.
Vánoční přáníčko
chci Vám teď dát ……

Interaktivní prohlídka

Interaktivní prohlídka třídy

Provoz od 2.1.-4.1.2019

Otevřena bude třída: „Motýlků“ 7.30-13.00 /16.30/
Do třídy „Motýlků“ budou chodit všechny přihlášené děti z Motýlků + děti z Pejsků
„Berušek“ 6.45-17.15
Do třídy „Berušek“ budou chodit všechny přihlášené děti z Berušek + dětí z Koťátek
„Kuřátek“ 7.00-16.45
Do třídy „Kuřátek“ budou chodit všechny přihlášené děti z Kuřátek + děti z Medvídků

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ O NEJ ………….. STROMEČEK

Milí rodiče
Jako každý rok, jsme pro Vás a Vaše děti připravili v adventním čase soutěž spojenou s nadílkou pro dětské oddělení FN Bulovka a pro děti, které budou muset trávit v nemocnici Štědrý den.Letos budeme soutěžit ve třech kategoriích a Vaším úkolem je hlasovat od 4. do 14. 12 do připravených archů pro dva nejpovedenější výkresy z každé kategorie (celkem 6 obrázků). Zároveň Vás prosíme o dobrovolný finanční příspěvek, který můžete vložit kdykoliv po dobu hlasování do kasiček ve všech třídách.Vyhlášení výsledků bude 17. 12 v dopoledních hodinách. S výsledky soutěže a použitím příspěvků budete seznámeni prostřednictvím webových stránek a nástěnek MŠ. Předem děkujeme za spolupráci a přejeme příjemné prožití adventu.

Akce do konce roku:

28. 11.
– vánoční focení jednotlivců, informace na třídách

6. 11. – Mikulášská nadílka
– mikulášský program během dopoledne; Inka Rybářová

12. 12. – Vánoční zpívání
– každoroční akce pro celou školku i s rodiči, začínáme na zahradě v 15:30

19. 12 – Vánoční pásmo pořádané žáky ZŠ pro děti z naší školky

2. 1. – 4. 1. 2019
– omezený provoz v MŠ; prosíme rodiče nahlásit docházku u p. učitelek