TŘÍDA KOŤÁTEK

Třída KOŤÁTEK

6.45 – 17.15 hod.

• V novém školním roce 2018/2019 navštěvují třídu Koťat děti ve věku 2 – 3 roky, tedy druhé nejmladší.
  • Letos je pro děti třída nová, a proto je tedy naším hlavním cílem především adaptace na nové prostředí, nacházení nových činností a seznámení se s okolím.
  • Vzhledem k věku dětí je dominantní činností hra, socializace a zdokonalování samoobsluhy.
  • Snažíme se v řízených činnostech střídat všechny vzdělávací oblasti v takové míře, aby to dětem vyhovovalo, a přizpůsobujeme je jejich dovednostem v tomto věku. Zahrnujeme činnosti výtvarné, hudební a pohybové, bereme i ohled na potřeby dětí a jejich zpětnou vazbu.
  • Dbáme i na to, aby dětem byl dopřán dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu a odpočinek.

Interaktivní prohlídka třídy

PRIMA VIZUS – vyšetření zraku

V pondělí 3. 6. proběhne ve školce vyšetření očí PRIMA VIZUS. V tento den budeme vybírat od každého 150,-. Prosíme tedy rodiče, aby si na pondělí ráno přinesli (pokud možno přesně) 150,- na vyšetření. (zúčastnit se budou moci pouze ti, jež ráno penízky přinesou).

DEN DĚTÍ SE ZÁKLADNÍ ŠKOLOU

Dne 30. 5. jdeme s dětmi ku příležitosti dne dětí na základní školu. Prosíme, dejte dětem batůžky s pitím a pláštěnkou.

CELODENNÍ VÝLET DO ZÁMECKÉHO AREÁLU CTĚNICE

Ve středu 12. 6. společně se třídou Berušek vyrazíme na celodenní výlet do zámeckého areálu Ctěnice. Zde nás čeká prohlídka stájí a jízda na ponících. Dále nás čeká procházka a hry v zámeckém areálu.

• Příchod dětí do MŠ: nejpozději v 7:45 (autobus odjíždí od MŠ v 8:00 hodin)
  • Příjezd zpět do MŠ z výletu: 15:00 hodin

S sebou do batůžku:

• svačinu na dopoledne i odpoledne (ne čokolády apod. – aby se nám to v případě teplého počasí nerozteklo) – oběd mají děti v rámci výletu v zámecké restauraci
  • pití v láhvi s pevným, uzavíratelným víčkem
  • pevnou obuv !!! (vhodné oblečení do lesa, ke koním)
  • oblečení dle aktuálního počasí
  • pláštěnku a kapesníky, při slunečném dni čepici!

Budeme se těšit na náš první společný celodenní výlet

Sportovní hry naší mateřské školy se budou konat v úterý 7. května v dopoledních hodinách.

6.2.2019 v 9:30 hod. KARNEVAL-KLAUN PEPÍNO. Prosíme rodiče o jednoduchou masku.

Provoz od 2.1.-4.1.2019

Otevřena bude třída: „Motýlků“ 7.30-13.00 /16.30/
Do třídy „Motýlků“ budou chodit všechny přihlášené děti z Motýlků + děti z Pejsků
„Berušek“ 6.45-17.15
Do třídy „Berušek“ budou chodit všechny přihlášené děti z Berušek + dětí z Koťátek
„Kuřátek“ 7.00-16.45
Do třídy „Kuřátek“ budou chodit všechny přihlášené děti z Kuřátek + děti z Medvídků

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme Vám všem za spolupráci ve vánoční soutěži. Vítězové
dostali svoji výhru a s jejich jmény se můžete seznámit ve vestibulu
školky. Do kasiček jste nám přispěli celkem 3123,- Kč za které jsme
nakoupili dárečky pod stromeček do dětského oddělení FN Bulovka.
(viz foto) Vyúčtování je k nahlédnutí ve třídě Berušek.
Přejeme Vám krásné Vánoce a hodně zdraví v novém roce.

23.1.2019 v 9:30 hod divadlo v MŠ Jak se Barborka zatoulala s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdenka Svěráka.

Celodenní výlet – Zámek Ctěnice

Včelí království

Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí

Barevný týden ve třídě Koťátek, aneb budeme mít Karneval!

Zimní radovánky

Toto je definitivní konec letošní vánoční soutěže, náš Ježíšek naděloval v nemocnici na Bulovce 🙂

Děti se na konci října zúčastnily každoroční akce Podzimníček, kde poměřily své síly v tématických soutěžích.

Během podzimního počasí jsme chodili pouštět draka.

Do školky k nám přijelo divadlo.

Volné hry jsou také součástí našeho programu, kdy se děti nejraději zaměřují na skládačky a stavebnice.

V období podzimu se také věnujme výtvarným činnostem s ním spojených, například výroba ježečků nebo vlaštoviček.

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA
Babičky, dědové